We deliver worldwide - Contact us!     tel: +48795544052     E-mail: kontakt@roboczeubranie.pl

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

OBUWIE ROBOCZE

( ilość produktów: 232 )

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór butów do pracy, aczkolwiek najważniejszym kryterium wyboru odpowiedniego obuwia powinno być zawsze jego przeznaczenie. Co to oznacza?

Otóż buty robocze dzielą się generalnie na dwie podstawowe grupy, wyróżniamy buty ochronne (bezpieczne) oraz buty zawodowe.

Obuwie bezpieczne cechuje ochronna stopy przed ryzykiem odniesienia obrażeń w skutek nacisku, uderzenia lub ostrego narzędzia. W butach tych oprócz podnoska z tworzywa sztucznego lub metalu stosuje się również specjalne wkładki antyprzebiciowe w podeszwie. 

Obuwie bezpieczne chroni również przed przypadkowym poślizgnięciem podczas pracy (SRA, SRC lub SRB). Dodatkowy atut to podeszwa wykonana z gumy o właściwościach antyelektrostatycznych i olejoodpornych. W zależności od przeznaczenia i wymagań do wyboru mamy różne klasy bezpieczeństwa: SBS1S1PS2S3 | S4 | S5.

Wszystkie powyższe cechy obuwia bezpiecznego reguluje norma EN ISO 20345.

Buty zawodowe według normy EN ISO 20347 to z kolei obuwie, które jest najczęściej wybierane do prac gdzie ryzyko obrażeń mechanicznych jest minimalne np. w przemyśle lekkim, transporcie i pracach magazynowych czy pracach remontowych.

Buty robocze są bardzo istotnym elementem w pracy zgodnej z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego obuwia do swojego środowiska pracy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 140 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-21
4
2024-02-19
Polecam
pixel